Nebu Expo Uluslararası Altın & Mücevher Fuarı

ÜLKE: Mısır
BAŞKENT: Kahire
ÖNEMLİ ŞEHİRLER: İskenderiye, Port Said, Asvan, Luksor, Şarm ElŞeyh, Dahab RESMİ DİL: Mısırca, Arapça
NÜFUS: 104.000.000
YÜZÖLÇÜMÜ: 997.739 km²
PARA BİRİMİ: Mısır lirası
KOMŞULARI: Libya, Sudan, İsrail, Ürdün, Suudi Arabistan

Kahire, Mısır’ın başkenti, Arap dünyası ve Afrika’nın en büyük kentidir. Kahire, kent merkezinde 20 milyona yakın olan nüfusun çoğunluğunu Müslümanlar oluşturmaktadır. Kahire’de Müslümanların yanı sıra Hristiyanlar, Katolik, Protestan ve Yahudiler de yaşamaktadır.
104 milyon gibi kalabalık bir nüfusa sahip olan Mısır, çok genç bir nüfus yapısına sahiptir. Nüfusun 64,5 milyonu genç nüfustan oluşmaktadır. Mısır’ın yönetim şekli Parlamenter Demokrasi’dir.
Kahire'nin en büyük gelir kaynağı başlangıcından bu yana yönetsel işlevlerine, iç ve dış ticarete ve sanayi üretimine dayanmıştır.

Altın takı, Mücevher, pırlanta ve elmas ürünler, değerli ve yarı değerli taşlar, kıymetli madenler, inci ürünler, montür, gümüş takı, saat, kuyumculuk malzemeleri, vitrin malzemeleri , kuyumculuk makine ve teknolojileri, kuyumculuk yazılımları, kuyumculuk arge sistemleri, rafinasyon, kalıp ve kuyumculuk ile ilgili ürünler

MISIR JEWELERY EXPO FUARI HAKKINDA Kuzey Afrika’nın doğusunda yer almakta olan Mısır, 104 milyonluk nüfus dağılımıyla; dağıtım ve perakendecilere erişimi kolaylaştırmaktadır. Altın madeni bakımından da zengin olduğu belirtilen Mısır, tüm madenler ve yeraltı zenginliklerinin %75’ini barındırmaktadır. Diğer taraftan Mısır, petrol ihraç eden ülkeler dışında en büyük petrol işleyen ülke ve ikinci en büyük doğal gaz üreticisi olmasından kaynaklı altın takı ve mücevhere olan ilginin her geçen gün artması mücevher makine ve teknolojileri sektörünün de önünü açmaktadır. Ülkede nüfusun belli bir kısmını oluşturan zengin halk, takı & mücevher kullanımına önem vermektedir. MISIR Jewellery Expo fuarı pazardaki bu ihtiyacı karşılamak ve uluslararası firmaları bu pazara açmak amacıyla organize edilmektedir.

images description

Geçmiş Yıllardan Görseller

Daha Fazla Bilgi Almak İçinFormu doldurun size ulaşalım