Nordbygg Uluslararası Yapı & İnşaat Fuarı

YAPI SEKTÖRÜNDE İSKANDİNAVYA’NN EN BÜYÜK FUARI

İsveç, Norveç, Danimarka, Finlandiya, İtalya , Macaristan , Avusturya, Almanya , ABD, Slovakya , Estonya, Litvanya, İsviçre, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, İspanya, Fransa, Türkiye, Hırvatistan, İngiltere

Nordbygg fuarı profesyonel ziyaretçi sayısı bakımından Kuzey Avrupa’nın en büyük inşaat fuarıdır.

• İsveç, Fransa ve İspanya’nın ardından Batı Avrupa’nın 3. büyük ülkesidir.
• 2021 yılında kişi başına düşen milli gelir, 57.000 USD olarak öngörülmektedir.
• İsveç, 195 ülke arasında dünyanın 24. büyük ekonomisidir. Ayrıca, iş yapma kolaylığı açısından, 190 ülke arasında 10. sıradadır.
• Türkiye’nin, İsveç’e olan 1.3 milyar dolarlık ihracatının yaklaşık 500 milyon doları inşaat sentöründe kullanılan ürünlerden oluşmaktadır.
• Türkiye, İsveç’e ihracat yapan ülkeler arasında 23. sıradadır. İsveç’in son yıllarda hizmet sektörüne kaydığı göz önünde bulundurulunca, Türkiye’nin potansiyel ürünlerle bu listede üst sıralara tırmanacağı öngörülmektedir.

İskandinavya bölgesinin ve İsveç’in en büyük yapı fuar olan NORDBYGG Uluslararası Yapı & İnşaat Fuarı, İsveç’in başkenti Stockhom’de gerçekleştirilmektedir. Bölgenin en büyük ve en köklü fuarı olan Nordbygg, 2019 yılında 20 ülkeden 898 firmanın katılımıyla 3 salonda gerçekleştirilmiştir. İsveç, İskandinavya ve Baltık bölgesinden 50.000 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.

images description

Geçmiş Yıllardan Görseller

Daha Fazla Bilgi Almak İçinFormu doldurun size ulaşalım