Uzbuild Uluslararası Yapı Fuarı

Avusturya, Azerbaycan, Çin, Danimarka, Finlandiya, Almanya, Yunanistan, Gürcistan, Hindistan, İtalya, Kazakistan, Kore Cumhuriyeti, Lihtenştayn, Polonya, Portekiz, Rusya, İsviçre, İspanya, Tacikistan, Türkmenistan, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Amerika Birleşik Devletleri, Özbekistan ve Ukrayna.

Özbekistan’da 2018 yılında Türk sermayeli 364 şirket kurulmuştur. Özbekistan'da Türk sermayeli 1100 civarında şirket bulunmaktadır. Bankacılık, ilaç, inşaat, otomotiv, ayakkabıcılık, turizm ve gıda sektörlerine yapılan toplam 1 milyar Dolar mertebesindeki Türkiye mahreçli yatırımların Özbekistan'ın ihracatına 300 milyon Dolar katkı sağladığı, bu yolla 50.000 kişiye istihdam yaratıldığı tahmin edilmektedir.

2020 yılında 19.000 m² alanda organize edilen fuara 24 ülkeden 400 firma katılım göstermiş olup 15.500 ziyaretçi ile gerçekleşmiştir. Sergideki ulusal gruplar Almanya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Türkiye'den katılımcılar tarafından temsil ediliyor. Gürcistan, Tacikistan ve Türkmenistan'dan gelen firmalar ise bu fuara ilk kez katılıyorlar. 175 katılımcı için, 2020 sergisine katılmak bir ilk; bunların 134'ü uluslararası şirketler, 25'i ise yerli üreticiler.

images description

Geçmiş Yıllardan Görseller

Daha Fazla Bilgi Almak İçinFormu doldurun size ulaşalım