26. Genera 2023 Uluslararası Çevre & Enerji Fuarı

Ülke Adı: İspanya Krallığı
Başkent: Madrid
Nüfus: 45.652.000
Resmi Dil: İspanyolca (Kastilyano) % 74, Resmi Katalanca % 17, Galiçyaca % 7, Baskça % 2.
Yüzölçümü: 504.784 Km2
Yönetim Tipi: Parlamenter Monarşi
Para Birimi: Euro(€)

Almanya, İspanya, Fransa, Çin, Hollanda, İtalya, Portekiz, Belçika, ABD, İngiltere, Lüksemburg, Avusturya, İsveç

Genera 2022 yılında 14,220 m² ‘lik alanda 13 ülkeden 237 katılımcı firma ve 64 ülkeden 20.000 ziyaretçiye kapılarını açmıştır.

Genera, İspanya'da yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği ile ilgili en büyük ve en önemli fuardır.

İspanya Hükümeti, ülkenin % 100 yenilenebilir enerji kaynaklarına geçişini hızlandırmayı amaçlayan bir dizi adım atarak, yenilenebilir enerji kaynaklarının geniş çaplı dağıtımının önündeki engelleri kaldıran yasayı onayladı. Atılan bu adımla ülkenin enerji sisteminin tamamen karbondan arındırılması hedefleniyor. Yasanın getirdiği bir diğer yenilik ise yenilenebilir enerji teknolojileri ile ilgili. Güneş, rüzgâr ve depolamanın tek bir projede birleştirildiği sistemlerin kurulmasının önü açıldı. İspanya Fotovoltaik Birliği, alınacak bu tedbirlerin güneş enerjisini teşvik edeceğini söyledi.

Öte yandan Avrupa’da emisyonların ve fosil yakıt kullanımının azaltılması hedefi doğrultusunda adımlar atan İspanyol kamu kuruluşu Iberdrola, yenilenebilir enerji kapasitesini 10 yılın sonunda üç katına çıkarmak ve temiz enerji dönüşümü planları çerçevesinde ilerlemek için, 2025 yılına kadar 88 milyar dolar yatırım yapacak. Son 20 yıldır bu yolda ilerleyen Iberdrola, yatırımlarını güneş ve açık deniz (offshore) rüzgâr enerjisine odaklayacak. Önümüzdeki 10 yıl içinde güneş enerjisi kapasitesini dört katına çıkarmayı hedefleyen Iberdrola, açık deniz rüzgâr enerjisini yedi, karasal rüzgâr enerjisini ise üç katına çıkarması bekleniyor

Daha Fazla Bilgi Almak İçinFormu doldurun size ulaşalım