Algeria Textile 2023 Uluslararası Tekstil Fuarı

ÜLKE: Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti
BAŞKENT: Cezayir
Büyüme Oranı : % 2,2
Resmi Dil: Arapça,
Fransızca yaygın olarak konuşulmaktadır Sınır Komşuları : Tunus, Fas, Moritanya, Mali, Nijer, Libya Başlıca Şehirler : Cezayir, Oran, Setif, Konstantin, Annaba

Afrika kıtasının yüzölçümü olarak en büyük ülkesi Cezayir, aynı zamanda dünyanın en fazla petrol rezervine sahip ülkelerden biri olarak öne çıkıyor. Afrika’nın en geniş (dünyanın en geniş 10’uncu) yüzölçümüne, 40 milyonu aşan nüfusa ve kişi başı düşen milli gelirin 9 bin dolara yaklaştığı Cezayir, kıtanın en büyük 4’üncü ekonomisi konumundadır. Öte yandan Cezayir, ülkemizin Afrika’daki en önemli ticaret ortaklarından birisidir.

Ülkede 2018 yılında Türkiye ve Cezayir ortaklığıyla gerçekleşen yaklaşık 800 milyon dolarlık dev tekstil yatırımıyla ülkeyle aramızda hem ticari hem de siyasi ilişkiler adına büyük bir adım atılmıştır. Türk - Cezayir ortaklığında gerçekleşen pamuk ,iplik, kumaş ve konfeksiyon yatırımı Afrika’daki en büyük tekstil tesisidir. Türk tekstil piyasasının en önemli pazarlarından biri olan Cezayir’de düzenlenen fuar kumaş , iplik , yan sanayi , aksesuar ve tekstil makinaları firmalarının Cezayir pazarındaki gücünü devam ettirmek ve yeni bağlantılar kurmak amacıyla sektörde profesyonellerin buluştuğu bir platformdur.

Daha Fazla Bilgi Almak İçinFormu doldurun size ulaşalım